Wapniak Jurajski G 600kg

Wapno nawozowe granulowane
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5545
  • Dostępność: Jest Jest  (10 szt.)
  • Cena netto: 304,00 zł 304,00 zł
  • szt.

Zapewnienie roślinom odpowiedniej ilości składników odżywczych jest niezbędne do ich prawidłowego rozwoju. W przypadku zbyt wysokiego poziomu zakwaszenia gleby warto sięgnąć po takie produkty jak oferowane przez nas wapno nawozowe granulowane. Nie tylko jest wygodne w stosowaniu, ale umożliwia skuteczną regulację odczynu gleby.

Wapno nawozowe granulowane może być stosowane w celu odkwaszania każdego rodzaju gleby. Jest w pełni bezpieczne dla wszystkich gatunków roślin – znacznie zwiększa ich potencjał plonowania. Prowadzimy sprzedaż produktów najwyższej jakości – oprócz nawozów możemy zaproponować też m.in. nasiona kukurydzy do siewu.

Wapniak Jurajski® G 600 kg

Jednym z polecanych przez nas produktów z oferty wapna nawozowego granulowanego jest Wapniak Jurajski® G. Podajemy jego specyfikację:

Wysokoreaktywny nawóz wapniowy. Naturalny nawóz wapniowy w formie granulowanej, charakteryzujący się wysoką efektywnością odkwaszającą gleby (reaktywnością) i bardzo dobrą rozpuszczalnością w wodzie. Wyprodukowany przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii z bardzo drobno rozdrobnionej mączki wapiennej (mączka o frakcji 0-80 mikronów) pochodzącej z polskich złóż. Odpowiednie kondycjonowanie produktu zapewnia uzyskanie twardej i równej granuli o bardzo niskiej wilgotności.

Wapniak Jurajski® G to nawóz przeznaczony do odkwaszania każdego rodzaju gleby i nawożenia wszystkich gatunków roślin w uprawach polowych, sadowniczych i ogrodniczych oraz użytków zielonych. Nawóz o szerokiej i uniwersalnej aplikacji, która pozwala na jego użycie na każdym etapie rozwoju uprawy. Parametry: węglan wapnia (CaCO3):95÷98% tlenek wapnia (CaO):50÷53% reaktywność:100% wielkość granulki:2÷6 mm (min. 90%) gęstość nasypowa:1,2÷1,3 [kg/dm3] wilgotność:4% ±2 Dawkowanie: W nawożeniu zachowawczym, w zależności od danej uprawy roślin zaleca się stosowanie nawozu w ilości 400-1000 kg/ha, w nawożeniu odkwaszającym powyżej 1000 kg/ha.